piątek, 16 stycznia 2015

AUTENTICO METALLICS - RAZ JESZCZE.Jakoś nie mogę "odkleić się" od farb metalicznych Autentico. Być może jest to powodowane trwającą wciąż zimową aurą, która każe szukać mi świetlistych efektów rozjaśniających ponure światło zaglądające przez okna, a z pewnością wynika to z faktu, że metaliczne farby kredowe Autentico dają genialne możliwości wykorzystania naszej kreatywności podczas malowania mebli i nie tylko.O tych błyszczących farbach kredowych pisałam już TUTAJ.

Dziś chcę pokazać jak w szybki sposób można uzyskać interesujące efekty malując meble mieszanką kredowej farby metalicznej z bezbarwnym woskiem Autentico.

Farby metaliczne po zmieszaniu z woskiem zachowują się nieco inaczej niż pozostałe kredowe farby Autentico. Nie wymagają pilnowania proporcji, ani wiedzy dotyczącej nakładania.
farby kredowe Autentico
Mieszając wosk z kredową farbą metaliczną stosujemy dowolne proporcje w zależności od planowanego efektu. Im większego połysku oczekujemy, tym więcej farby zastosujmy. Farbę i wosk zmieszałam pędzelkiem, nie starałam się mieszać dokładnie. Jeden z największych uroków farby kredowej Autentico tkwi właśnie w tym, że - w większości przypadków - nie wymaga ona precyzji. Dla mnie, jako osoby obdarzonej dynamicznym, a nawet nieco chaotycznym sposobem wyrażania twórczej ekspresji, jest to bardzo istotne.  Tę niezastąpioną cechę farby kredowej Autentico opiszę szerzej  następnym razem
Wracając do naszej pracy:
farby kredowe Autentico
Na tym froncie meblowym chciałam uzyskać efekt delikatnej, srebrzystej poświaty widocznej jedynie "pod światło" Najpierw pomalowałam go dwiema warstwami farby kredowej Autentico Vintage w kolorze French Grey (gdy farba wyschła zrobiło się nieco ciemniej, stąd różnica w kolorze na zdjęciach) Mieszaninę wosku i farby metalicznej Autentico Silver Pearl nałożyłam pędzelkiem na pomalowany front i pozwoliłam jej wchłonąć się przez 15 minut. Po tym czasie wtarłam wosk bawełnianą szmatką.

malowanie mebli
Na pomalowanym meblu uzyskałam subtelny efekt srebrnego filmu, widoczny przy mocnym oświetleniu. Nieśmiały połysk najbardziej widać pod światło. Gdy powierzchnia nie jest dobrze oświetlona, delikatne drobinki intrygują, przyciągają wzrok. Mimo że powierzchnia pozostaje matowa, staje się niezwykle interesująca, inna niż wszystkie, które widziałeś do tej pory. Obok tak pomalowanego mebla nikt nie przejdzie obojętnie!
malowanie mebli
W przypadku tej laminowanej komody, chciałam uzyskać bardziej wyrazisty efekt. Mebel dostałam od znajomego (bardzo dziękuję), będzie służył do przechowywania w naszym sklepie w Sopocie. Moim celem był odważny połysk, jednak nie chciałam gładkiego lustrzanego efektu, jaki uzyskałabym malując ją po prostu dwiema warstwami farby metalicznej.  Komodę najpierw pomalowałam farbą kredową Autentico Vintage w kolorze French Grey. Uwielbiam ten kolor, wbrew pozorom ma bardzo złożoną pigmentację dzięki czemu o różnych porach dnia i przy różnym oświetleniu zmienia odcień. Raz zdaje się być ciepłą, przytulną szarością, to znów pokazuje swoje chłodne - nawet błękitnawe - oblicze. Uwielbiam tą jego niezmienność, choć jedno w tym kolorze jest stałe: jest zawsze niezwykle elegancki. 
Tak, French Grey to idealny wybór. Szafka wyglądała świetnie już na etapie pomalowania go tym kolorem, ale tego ponurego dnia byłam głodna mocniejszych efektów! Użyłam dużej ilości farby Autentico Silver Pearl z odrobiną wosku. Kuchenną gąbką, okrągłymi ruchami wtarłam mieszaninę. Praca nad komodą jeszcze nie jest skończona, ale nie mogłam powstrzymać się od zaprezentowania powstającego efektu, już dzisiaj. 
farby kredowe
Na ostatnim zdjęciu widać różnicę pomiędzy efektem zastosowanych technik. Po lewej mocny połysk, po prawej jedynie poświata.
malowanie mebli
Dziękuję za wizytę!
Uściski, Agnieszka

6 komentarzy:

 1. Świetny efekt, aż chce się coś pomalować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Picotee! A jak już się zacznie malować, to nie można przestać :) :) :) Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. Super efekt! Chyba wypróbuję na swoich meblach :)
  bajkowydworekwlesie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Polecam Iwona! Uzyskiwania takich i podobnych efektów można nauczyć się u nas na warsztatach, rezultaty są zachwycające :) Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Jestem absolutnie ZACHWYCONA efektem, jaki stworzyłaś na tym meblu, blogiem i tymi niezwykłymi farbami!!! Szukałam w Internecie sposobu na zmianę image'u lustra, a trafiłam na produkty, które już czuję, że odmienią wiele sprzętów w moim domu! Maszeruję do sklepu! :))) Pozdrawiam!
  Schaffarka

  OdpowiedzUsuń