poniedziałek, 16 marca 2015

AUTENTICO® TRANSFER MEDIUMTransfer wydruku na powierzchnię mebla to popularna metoda dekorowania, choć zauważyłam że nie wszyscy ją znają. Ta technika jest bardzo prosta, ale żeby osiągnąć dobry efekt na różnych rodzajach powierzchni, np. na drewnie, płótnie lub szkle, warto poznać kilka trików i nabrać trochę wprawy. Na pewno warto brać udział w różnych warsztatach Autentico® aby doskonalić swoje umiejętności i poznać tajniki tej metody.


Dziś pokażę w jedynie w zarysie o co chodzi. Byłam skazana na samodzielne fotografowanie, więc na dokładniejszy tutorial przyjdzie jeszcze czas ;) Będę transferować wydruki z drukarki laserowej na dekoracje malowane farbą kredową Autentico.

Oto co było mi potrzebne:

1. Wydruk z drukarki laserowej na zwykłej kartce papieru
3. Pędzelek o delikatnym włosiu
4. Miseczka z wodą, ewentualnie gąbeczka
5. Dekoracje lub meble, na które chcesz przenieść motyw wydruku

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z transferowaniem wybierz biały podkład, ja pomalowałam plastry drewna farbą kredową Autentico Vintage w kolorze Casa Blanca.


Przy pomocy zwykłej biurowej drukarki laserowej wydrukowałam interesujący mnie motyw. Jeżeli chcesz transferować napis, nie zapomnij wydrukować go w lustrzanym odbiciu. Motywy można wyciąć aby je łatwiej komponować i uniknąć przyklejenia się niezadrukowanej części kartki do powierzchni.


Odrobinę preparatu Autentico Art Medium nałożyłam pędzelkiem na zadrukowaną stronę motywu, a następnie położyłam motyw na powierzchnię pomalowanego plastra (nadrukiem do dołu) i docisnęłam. Pozwoliłam preparatowi działać przez około 1 godzinę.


 Po godzinie zwilżyłam palce w miseczce z wodą i delikatnie dociskałam do papieru. Pod wpływem wody papier zaczął robić się przeźroczysty. Opuszkami palców złuszczałam i rolowałam papier po powierzchni farby, aż do ukazania się motywu. Jeżeli chcesz, możesz użyć wilgotnej gąbki, dociskając ją lekko do papieru i przesuwając, ściągniesz wierzchnie warstwy papieru, jednak pod koniec pracy i tak najlepiej rolować papier palcami.

Pozostałości papieru należy usunąć, a całość zabezpieczyć impregnatem lub lakierem.
To wszystko. Nie wydaje się to trudne i rzeczywiście, jest to doskonała zabawa. Warto pamiętać o kilku istotnych sprawach:

1. Wydruk powinien być z drukarki laserowej, a nie atramentowej
2. Napisy i litery wydrukuj w lustrzanym odbiciu
3. Wybierz biały, albo bardzo jasny podkład do swojej pracy
4. Warto wyciąć motyw przed przyklejeniem
5. Do transferowania na farbę kredową Autentico wybierz markowy produkt Autentico Art Medium
6. Nie używaj zbyt dużo wody do zwilżenia papieru, nie spiesz sięDziękuję za wizytę, mam nadzieję, że owady nie wystraszyły was bardzo ;)
Jeśli macie jakieś pytania, z przyjemnością na nie odpowiem.

Uściski,
Agnieszka


2 komentarze:

  1. Piękne dzięki za ten instruktaż,pierwszy transfer za mną,jupi! Już w piątek wieczorem pojawi się na blogu,na który swoją drogą zapraszam-
    refreszing.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Z przyjemnością wpadnę zobaczyć efekty :)

    OdpowiedzUsuń